
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 7 |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Gender | Female |
| Packaging | Bag |
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03770
Ext.Price$0.03770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03770 | $0.03770 |
| 10 | $0.01885 | $0.18850 |
| 50 | $0.01450 | $0.72500 |
| 100 | $0.01288 | $1.28800 |
| 500 | $0.01145 | $5.72500 |
| 1000 | $0.01046 | $10.46000 |
| 3000 | $0.00955 | $28.65000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00827 | $82.70000 |
| 30000 | $0.00784 | $235.20000 |
| 50000 | $0.00743 | $371.50000 |
